Sosyal Sorumluluk

ULUSAL ASANSÖR KABİN TASARIM YARIŞMASI

Türk Asansör sektöründe daima ilklere imza atan Has Asansör, sektöre olan ilginin artması ve asansör kabini ile ilgili inovatif fikirlerin gün ışığına çıkabilmesi için Türkiye’de ilk defa yapılan ’’ Ulusal Asansör Kabin Yarışması’’ nı düzenledi.

Yoğun ilgi gören Ulusal Asansör Kabin Yarışması için bize ulaşan birbirinden farklı projeler uzman bir jüri ekibi tarafından değerlendirildi.Yenilikçi,uygulanabilir ve fark yaratan projelerin sahipleri ise yine Has Asansör tarafından ödüllendirildi.
Bu yarışmayı hayata geçirmemizin temelinde öncelikle asansör sektörüne dikkat çekebilmek ardından ise fikri olan ancak yeterli sermayesi olmayan sektör girişimcilerine fırsat sağlayabilmekti.

HAS ASANSÖR TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

HAS ASANSÖR tarafından  inşaatına 2006 yılında başlanan ve  2010 yılında  geçici kabulle Milli Eğitim Bakanlığı´na teslim edilen Has Asansör Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, aynı yıl eğitim öğretime başlamıştır.

Okul yapılış amacına uygun olarak Elektromekanik Taşıyıcılar (Asansör ve Yürüyen Merdiven) Bakım Onarımcısı Dalı hem Anadolu Teknik Programı  hem de Anadolu Meslek Programı uygulanmaktadır. Metal Teknolojisinden Çelik Konstrüksiyon Dalında da Anadolu Meslek programı uygulanmaktadır.

Okul  üç ayrı binadan oluşmaktadır. A blokta 24 derslik, 1 kütüphane, 2 çok amaçlı salon, 4 laboratuvar, kantin ve idari kısımlar bulunmaktadır. B blok Elektrik  Binasında ise; 6 atölye tipi  içinde üç derslik ,3 labaratuvar atölye, idari kısmı, kütüphane ve çok amaçlı salon bulunmaktadır. C Blok Metal Teknolojisi Atölyesindede 5 Atölye 3 Derslik Atölye ,idari kısımları ve depolar bulunmaktadır. Ayrıca  asansör eğitimleri  Has Asansör  tarafından verilmektedir. Has Asansör Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 1000 öğrenci kapasitesi ile sektöre eğitimli çalışanlar kazandırmayı hedeflemektedir.

Tüm atölyelerin temel donanımları da yine HAS ASANSÖR tarafından karşılanmaktadır.